Naprawa tylnej wycieraczki (kombi)

czyli jak samemu coś naprawić, coś usprawnić
IXOF
Świeżak
Imię: Michał
Chevi: Lacetti 1.6 lpg 2005
Kontakt:

Re: Naprawa tylnej wycieraczki (kombi)

Post autor: IXOF » 14 kwie 2018, o 12:41

Ale cały mechanizm mam rozpiety, po prostu nie wiem kiedy już jest "dobrze" i mogę składać.

IXOF
Świeżak
Kontakt:

Post autor: IXOF » 14 kwie 2018, o 22:00

Ok, doprowadziłem do takiego stanu, że spokojnie mogłem obracać trzpieniem ręką, jednak gdy wszystko poskładałem, nadal nie działa. Wycieraczka idzie do połowy w górę i potem słychać jak silniczek "skacze" na zębatce. Gdy próbuje zatrzymać ten trzpień kombinerkami, to nie mogę, bo tak mocno silnik pracuje, a wycieraczki nie może podnieść... Za pierwszym razem mocno to przesmarowałem, potem pomyślałem, że przez to silnik się ślizga przez ten smar, więc wyczyściłem to prawie do sucha, jednak efekt ten sam. Jakieś pomysły co z tym można zrobić? Gdy "pomagam" wycieraczce, wszystko działa.

Awatar użytkownika
papieju
Bywalec
Imię: Marcin
Chevi: Nubira kombi 1.8 LPG
Kontakt:

Post autor: papieju » 15 kwie 2018, o 08:58

Zębatka pewnie ma przytarte zęby. Poszukaj od Nubiry 2, są tanie, profilaktycznie przesmaruj i ciesz się wycieraczką

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Administrator Junior
Imię: Andrzej
Chevi: Lacetti 1.6 SW
Kontakt:

Post autor: XaRaDaS » 15 kwie 2018, o 20:09

Albo coś źle złożyłeś, albo faktycznie zębatka już niedomaga.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

IXOF
Świeżak
Kontakt:

Post autor: IXOF » 15 kwie 2018, o 21:28

Teraz przyjrzałem się Twojemu opisowi, i tam zaznaczyłeś, że przy składaniu ta zębatka musi być w konkretnym położeniu, a ja pamiętam, że nie zwróciłem na to uwagi i jak wsadziłem tak zostawiłem. Myślisz, że to może być problem, dla którego warto jeszcze raz spróbować rozłożyć i złożyć? Poza tym to nie wiem, co tam można źle złożyć, jeżeli wszystko pasuje tylko w jednej pozycji.

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Administrator Junior
Imię: Andrzej
Chevi: Lacetti 1.6 SW
Kontakt:

Post autor: XaRaDaS » 15 kwie 2018, o 23:29

Rozebrać i sprawdzić czy położenie jest takie jak na fotce. Nie pamiętam co źle było, ale może być to przyczyną, że idzie do połowy i dalej nie kręci, bo korbka już nie może dalej się obrócić.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Manuale”