likwidacja ukrytego załączania klimy w nadmuchu na szybę

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
Awatar użytkownika
wszim
Moderator
Imię: Wojtek
Chevi: Orlando LT 1,8 LPG
Kontakt:

Re: likwidacja ukrytego załączania klimy w nadmuchu na szybę

Post autor: wszim » 18 lis 2015, o 23:56

Używałem specjalnych plastikowych narzędzi do ściągania plastików i dwa zatrzaski pękły a dwa górne nie puściły.

flebuss
Wymiatacz
Imię: Krzysztof
Chevi: AVEO T255/84KM B-G
Kontakt:

Post autor: flebuss » 19 lis 2015, o 00:36

Bardzo dobre są platykowe łapki do zdejmowania opon rowerowych- za grosze w sklepach rowerowych :tak:
"Płyńmy szkunerem Cutty Sark i niech nam dowodzi William Mc Coy !"- James Hogg z Ettrick

Awatar użytkownika
sunluci
Bywalec
Imię: Damian
Chevi: Orlando LT+ 1,8 LPG
Kontakt:

Post autor: sunluci » 19 lis 2015, o 01:15

Teraz juz wiem - thx flebuss - skad znalem to wlasnie narzedzie w takim koreanskim filmie na YT. Tam wymieniali wyswietlacz z LT na dotykowy DVD z bajerami poslugujac sie takimi lapkami plastykowymi.

paulr
Profesjonalista
Imię: paweł
Chevi: Brak:-(
Kontakt:

Post autor: paulr » 19 lis 2015, o 18:13

sunluci pisze:
paulr pisze:Opisałem dokładnie.....
Podaj prosze, gdzie to opisales? Bo mnie to tez wkurza. W innych samochodach jezdze zdecydowana wiekszosc czasu z nawiewem (tylko) na przednia szybe. Thx.
Chodzilo mi o to ze do wymiany powietrza bez koniecznosci odparowania szyb. Podgrzania lub schlodzenia wnetrza uzywam teraz nadmuchu na szybe i nogi. Powoduje to ze nie dziala klimatyzacja a komputer pokazuje srednie spalanie mniejsze o okolo 1l. Rozumiem ze klimatyzacja dobrze radzi sobie z odparowaniem szyb i nie neguje tego. Tylko tez nadmuch na szybe jest taki malo kolizyjny z innym nadmuchem. Np pogoda taka jak teraz. Jest okolo 10stopni. W aucie okolo 20 nie mam potrzeby wlaczac klimy ani ogrzewania. A dmuchanie po gebie powietrzem z zewnatrz o tem 10 stopni troche malo przyjemne. Wiec na szybe i niech sobie po biej dmucha. Ale nie ukald wlacza klimatyzacje i powoduje ze zimne powietrze jest chlodzone a ja za to place 5zl za kazde 100km przejechane i pytam sie w mysl jakiej idei?:-)

Borisdebno
Podglądacz
Imię: Tomasz
Chevi: Orlando
Kontakt:

Post autor: Borisdebno » 17 paź 2017, o 15:23

I co dołączył ktoś tę Klime od zgaszonej diody?

Awatar użytkownika
wszim
Moderator
Kontakt:

Post autor: wszim » 17 paź 2017, o 15:53

Nikt. Mnie chęci odeszły z powodu uciążliwego demontażu konsoli żeby się dostać do modułu. Dmucham szyba + nogi.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

SebaFr
Podglądacz
Imię: Sebastian
Chevi: Cruze 2.0 163km
Kontakt:

Post autor: SebaFr » 28 lis 2017, o 20:29

Nie bardzo rozumiem z czym jest problem?? Można wiać na szybę i nogi jednocześnie i jest ok szyba nie paruje. Rozumiem że chcecie wyłączyć klimę powiązaną z przyciskiem osuszania przedniej szyby?? Jeśli tak to po co ?? Jedyne to mnie w cruze irytowało to automatyczne odmrażanie tylnej i przedniej szyby które działało w niższych temperaturach często bez potrzeby no ale to się wyłącza w ustawieniach. Jeśli czegoś nie zakapowałem to przepraszam ale lepiej zapytać.

Awatar użytkownika
wszim
Moderator
Kontakt:

Post autor: wszim » 28 lis 2017, o 21:03

Ustawienie szyba+nogi powoduje, że słabiej dmucha na szybę i niestety dmucha na nogi.

Problem w tym, że nie da się ustawić nadmuchu tylko na szybę bez uruchomienia kompresora, tak jak to jest w cywilizowanych rozwiązaniach.
Problem w tym, że producent przewidział, że takie załączanie na siłę klimy(jakaś kopia amerykańskiej durnoty) może budzić kontrowersje, więc ten fakt się ukrywa nie zaświecając kontrolki aktywnej klimatyzacji.
Problem w tym, że zimne powietrze z nadmuchu na szybę jest zdecydowanie chłodniejsze co powoduje konieczność dodania powietrza ciepłego czasem nawet w okresie letnim.
Problem w tym, że powietrze z klimy jest bardzo suche a po wyłączeniu bardzo wilgotne a są osoby, które mogą mieć z tym problem(astma, uczulenie na zarodniki grzybów).
Problem w tym, że nigdzie w instrukcji taka funkcjonalność nie jest opisana.
Problem w tym, że jeżeli wybrałem manualny system to wiem kiedy chcę osuszać szybę a kiedy nie chcę i powinienem mieć możliwość samemu to sobie przyciskiem klimatyzacji włączyć.
Problem w tym, że klima zużywa paliwo a słabemu silnikowi wolnossącemu zabiera moment obrotowy.

Awatar użytkownika
Kraviec
Specjalista
Imię: Michał
Chevi: Epica 2.0 R6
Kontakt:

Post autor: Kraviec » 28 lis 2017, o 22:16

Koledzy, taki sam problem ma moja siostra w Clio IV, ale tam posiłkuje się tym, że po przełączeniu na szybę wciska dwa razy przycisk AC (włącza i wyłącza) i klima się wtedy odłącza. Tylko kto by o tym zawsze pamiętał...
Niestety to automatyczne włączanie powoduje podczas jazdy na krótkich dystansach parowanie w deszcz, a w zimę zamarzanie szyby od wewnątrz...masakra. W praktyce wygląda to tak, w zimę siostra rusza z nawiewem na szybę i wtedy klima włącza się automatycznie, jak już leci ciepło to przełącza sobie nawiew np. na twarz i nogi, klima się wyłącza i wywala całą wilgoć do auta, jak ktoś jedzie dłużej to wilgoć odparuje, wywietrzeje, ale ona za kilka km gasi auto z niewidoczną wilgocią na szybach. Wychodzi z pracy i ma szron od wewnątrz.
Zastanawiam się czy nie zrobić jej jakiegoś dodatkowego wyłącznika podpiętego w komorze pod sprzęgło klimy i doprowadzonego do wnętrza. W okresie deszczów i mrozów by sobie na stałe odcinała sprężarkę.

Awatar użytkownika
wszim
Moderator
Kontakt:

Post autor: wszim » 28 lis 2017, o 22:21

Kraviec pisze:Koledzy, taki sam problem ma moja siostra w Clio IV, ale tam posiłkuje się tym, że po przełączeniu na szybę wciska dwa razy przycisk AC (włącza i wyłącza) i klima się wtedy odłącza.
O to mi chodziło pisząc o cywilizowanych rozwiązaniach. Da się? I zapewne faktu załączenia klimy nikt tam nie ukrywa, bo nie traktuje użytkownika jak idioty.
Kurcze już sie powoli przyzwyczaiłem do tego kretyństwa i jakoś pogodziłem z losem a tu ktoś odgrzewa kotleta i znowu mi pulsik skoczył :Y

Awatar użytkownika
Kolda
Bywalec
Imię: Arek
Chevi: Cruze 1.6 SW
Kontakt:

Post autor: Kolda » 28 lis 2017, o 22:27

To od razu podłączyć czujnik temperatury do manuala i mamy automat :)

Awatar użytkownika
Kraviec
Specjalista
Kontakt:

Post autor: Kraviec » 28 lis 2017, o 23:23

Wojtek, w Clio też dioda się nie świeci, a klima chodzi, włącznik wciska dwa razy żeby wymusić jej wyłączenie.

Awatar użytkownika
wszim
Moderator
Kontakt:

Post autor: wszim » 28 lis 2017, o 23:25

To nie kupię clio. :D

Awatar użytkownika
Kraviec
Specjalista
Kontakt:

Post autor: Kraviec » 28 lis 2017, o 23:41

Oj tak zdecydowanie nie polecam, jakość wnętrza jest tragiczna, wszystko skrzypi, szczególnie zimą.

andree1510
Stały bywalec
Imię: Andrzej
Chevi: Orlando 1.8 LPG LT+
Kontakt:

Post autor: andree1510 » 30 lis 2017, o 06:34

A próbowaliście wyjąć bezpiecznik od klimy bodajże 62. Ja tak zrobiłem, tylko w deszczowe dni strasznie paruje szyba, więc trzeba wlot powietrza ustawić z zewnątrz, bo auto jak jest zimne samo ustawia wewnętrzny obieg powietrza . A co do ustawienia szyba -nogi to sprężarka i tak się włącza jak temperatura jest ustawiona poniżej tej ktura jest w aucie.

Awatar użytkownika
Przemek
Wymiatacz
Imię: Przemysław
Chevi: cruze 1.8, 141KM+LPG
Kontakt:

Post autor: Przemek » 30 lis 2017, o 08:08

to mnie zaskoczyłeś. Myślałem , źe sprężarka włącza się jedynie jak jest nawiew ustawiony na szybę :/, dlatego zawsze jeżdżę szyba ,nogi.

Awatar użytkownika
wszim
Moderator
Kontakt:

Post autor: wszim » 30 lis 2017, o 08:27

andree1510 pisze:A próbowaliście wyjąć bezpiecznik od klimy bodajże 62. Ja tak zrobiłem, tylko w deszczowe dni strasznie paruje szyba, więc trzeba wlot powietrza ustawić z zewnątrz, bo auto jak jest zimne samo ustawia wewnętrzny obieg powietrza . A co do ustawienia szyba -nogi to sprężarka i tak się włącza jak temperatura jest ustawiona poniżej tej ktura jest w aucie.
:zastanawiasie: Andrzej ty masz chyba automatyczną klimę, a opisywany wątek dotyczy klimy manualnej. I tu żadna z opisanych przez ciebie sytuacji nie występuje. Oczywiście wyjęcie bezpiecznika podającego napięcie na elektrosprzęgło sprężarki spowoduje, że nie będzie się ona już załączać. Tylko to rozwiązanie takie trochę siłowe i przecież z tej klimy czasami się jednak korzysta. Nawet miałem taki naskok by dorobić przełącznik w kabinie, którym wyłączałbym to sprzęgło w kabinie, ale jakoś nie chciało mi się druciarstwa robić. Nie miałem koncepcji jak to zrobić dobrze i ładnie. Jedyną była konieczność dostania się do HVAC i zbudowanie modułu, który będzie bazował na fizycznym zaświecaniu się kontrolki klimy, ale z powodu uciążliwości dostępu piórka mi opadły i machnąłem ręką.

barus
Wymiatacz
Imię: Czesław
Chevi: Cruze1.8LT+Prem, LPG
Kontakt:

Post autor: barus » 30 lis 2017, o 09:38

andree1510 pisze: A co do ustawienia szyba -nogi to sprężarka i tak się włącza jak temperatura jest ustawiona poniżej tej ktura jest w aucie.
Ja też mam automat i sprężarka włącza się cyklicznie również wtedy jak jest ustawiona wyższa temperatura od tej w kabinie w celu osuszania powietrza. W tym przypadku schłodzone powietrze jest podgrzewane zanim trafi do kabiny. Jadąc z włączoną automatyczną klimą niezależnie od tego czy na zewnątrz jest zimno czy ciepło sprężarka jest cyklicznie załączana a powietrze osuszane.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orlando Elektryka/Elektronika”