Regulamin Forum Chevrolet Team Poland

Przydatne informacje związane z działaniem Forum.
Przed rozpoczęciem korzystania z forum przeczytaj informacje w tym dziale!
Zablokowany
Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 14227
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Imię: Krzysztof
Chevi: Opel Insignia B
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Regulamin Forum Chevrolet Team Poland

Post autor: etac » 21 mar 2017, o 09:25

Postanowienia ogólne, definicje.

CTP - Chevrolet Team Poland - klub miłośników marki chevrolet.

1.Niniejszy Regulamin określa zasady uczestnictwa w CTP oraz korzystania z Forum, prowadzonego przez Portal społecznościowy CTP.
2.Forum oznacza serwis internetowy forum.chevroletteampoland.com prowadzony przez Chevrolet Team Poland na potrzeby Klubu.
3.Forum poświęcone jest wymianie informacji na tematy związane z samochodami marki Chevrolet, ale także na tematy inne lecz tylko i wyłącznie w wyznaczonych przez Administrację Forum działach.

§1 Zarząd Klubu

1.Klubem oraz podległym mu Forum kieruje Zarząd Klubu, którego skład jest następujący:
- Moderatorzy Globalni
- Administratorzy
2.Zarząd Klubu wybierany jest spośród kandydatów zgłoszonych przez członków klubu i nie określa się żadnej kadencyjności.
3.W przypadku rezygnacji członka zarządu przeprowadzane są wybory uzupełniające.
4.Zarząd podejmuje decyzje dotyczące Klubu i Forum wspólnie w pełnym składzie w drodze głosowania. Przy równej ilości głosów ostateczną decyzję podejmuje Prezes.
5. Prezesem wybierana jest osoba z zarządu metodą głosowania w pełnym składzie. Przy równej ilości głosów prezesem zostaje osoba najdłuższa stażem w klubie CTP.

§2 Rejestracja na Forum

1.Rejestracja Użytkowników odbywa się na oznaczonej stronie internetowej Forum. Podczas rejestracji wymagane jest podanie: unikalnej wybranej przez Użytkownika nazwy (NICK), adresu poczty elektronicznej e-mail, na który zostanie wysłana informacja o sposobie aktywacji konta oraz hasła za pomocą którego Użytkownik będzie się logował do Forum.
2.Każdy Użytkownik działa na Forum pod nazwą. Nazwą Użytkownika jest jego NICK.
3.Rejestrując się na Forum, Użytkownik wyraża zgodę na warunki korzystania z Forum, określone w niniejszym Regulaminie.
4.Niedopuszczalne jest użycie nazw obraźliwych, wulgarnych, nazw zarezerwowanych dla wartości religijnych, a także adresów stron www, oraz nazw serwisów, jako nazwy Użytkownika (NICK), podczas rejestracji na Forum. Tego typu konta będą usuwane.
5.Użytkownik może zarejestrować się na Forum tylko pod jednym NICKiem. Wielokrotna rejestracja jest niedopuszczalna.
6.Rejestracja wymaga potwierdzenia wiadomości wysłanej na adres e-mail Użytkownika. Podanie nieistniejącego adresu uniemożliwi rejestrację. Późniejsza zmiana adresu na nieistniejący spowoduje zablokowanie konta na Forum.
7.Ponowna rejestracja jest możliwa tylko, gdy konto zostało usunięte lub wystąpiły problemy z poprzednim kontem i zostały zgłoszone Administracji Forum. W innym przypadku kolejne konto będzie usuwane, a Użytkownik otrzyma ostrzeżenie lub zostanie zablokowany.
8.W trakcie rejestracji należy uzupełnić wymagane pola w tym:
Model
Typ silnika
Miejscowość/region przebywania
9.Dokonując rejestracji na Forum, Użytkownik wraża zgodę na otrzymywanie korespondencji email na podany podczas zakładania konta adres poczty elektronicznej od serwisu CTP, w tym komunikatów obsługi Forum.
10.Użytkownik ma możliwość późniejszej zmiany danych podanych w trakcie rejestracji. Pozostałe dane może zmienić Administracja Forum na wniosek Użytkownika.
11.Rejestrując się na Forum Użytkownik otrzymuje możliwość elektronicznego, publicznego wypowiadania się (tzw. postowania) na Forum oraz wyraża zgodę na ewentualne wykorzystanie treści swoich wypowiedzi. Zarząd Klubu może dysponować w dowolny sposób każdą treścią umieszczoną na forum, jednak odpowiedzialność za nią oraz jej umieszczenie ponosi wyłącznie jej autor.
12.Nowy użytkownik po zarejestrowaniu dostaje wiadomość powitalną z zaproszeniem, która uaktywnia NICK na forum. Brak użycia tego linka powoduje usunięcie użytkownika po 30 dniach od zarejestrowania
13.Użytkownik zamieszcza wypowiedzi na forum wyłącznie na własną odpowiedzialność.
14.Użytkownik powinien wypełnić profil celem ułatwienia komunikacji między użytkownikami na forum.
15.Używanie serwerów proxy przy zakładaniu konta,korzystanie z tymczasowych kont mailowych, oraz logowanie się z tych serwerów może być uznane jako spamowanie, a użytkownik taki będzie usunięty z listy osób zarejestrowanych na forum.
16. Konta użytkowników:
- z zerowym dorobkiem postów, mogą być usunięte z listy użytkowników, po 1 miesiącu od chwili rejestracji.
- brakiem pierwszego logowania, będą usunięte po 1 miesiącu od chwili rejestracji.
- konta po pierwszym zalogowaniu, ale nie używane przez minimum 6 miesięcy mogą też zostać usunięte (Nie dotyczy użytkowników z minimum jednym postem).

§3 Publikacja wypowiedzi na Forum

1.Zakładanie Wątków i pisanie Postów możliwe jest po zarejestrowaniu się.
2.Przed założeniem nowego Wątku należy sprawdzić, czy istnieje Wątek o podobnej tematyce, w którym można napisać dany Post. Należy skorzystać z wyszukiwarki, a także sprawdzić czy odpowiedź na pytanie nie znajduje się już na Forum. Wszystkie nowe Wątki, założone niezgodnie z powyższą regułą, zostaną skasowane. Nie każde pytanie, pomysł, lub światła myśl, zasługują na otwarcie nowego wątku, o czym należy pamiętać. Użytkownicy podejmując nowe Wątki lub pisząc Posty powinni kierować się regułą, aby nie powielać tematów już podjętych na Forum oraz stosować zasadę „nie zaśmiecania Forum”.
3.Przed utworzeniem nowego Wątku każdy Użytkownik jest zobowiązany do zapoznania się z zawartością danego Działu Forum oraz zawartych w nim ogłoszeń.
4.Posty powinny być umieszczane w odpowiednich Działach Forum. Wystawianie tego samego Postu w różnych działach lub kilka razy w różnych Wątkach jest niedopuszczalne. Zabronione jest umieszczanie postów z pytaniami, przed zapoznaniem się z zawartością forum.
5.Zabronione jest cytowanie treści Postu, na który Użytkownik odpowiada, jeśli jego odpowiedź znajdzie się bezpośrednio pod tym Postem.
6.Zabronione jest pisanie Posta pod swoim Postem, chyba, że jest to uzasadnione działanie. Należy użyć opcji „edytuj” i uzupełnić wcześniejszy Post. Czas EDYCJA określa się na 60 minut.
7.Użytkownicy nie mają prawa do edycji swoich Postów (w celu usunięcia ich treści) co w konsekwencji niesie ze sobą zburzenie kontekstu wypowiedzi innych Użytkowników. Można edytować jedynie własne Posty w celu dodania nowych informacji i/lub poprawienia obecnych wartości merytorycznych.
8.Posty umieszczane na Forum muszą być zgodne z prawem i winny cechować się kulturą wypowiedzi, dbałością o stylistykę oraz pisownię, która powinna być zgodna z zasadami ortografii. Należy stosować interpunkcję i polskie znaki by emitowany tekst był zrozumiały dla innych. Zabronione jest „krzyczenie” poprzez pisanie wielkimi literami. Zabronione jest używanie wulgaryzmów, a także wzbudzanie kłótni. Posty powinny być pisane kolorem czarnym, czcionką niepochyloną oraz niepogrubioną. Osoby korzystające ze smartfonów z włączoną opcją autokorekty wyrazów, przed wysłaniem tekstu powinny rzetelnie go przeczytać. Teksty z poprzekręcanymi wyrazami zmieniającymi sens zdania będą piętnowane i usuwane.
9.Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi o charakterze osobistym, mogących obrażać lub naruszyć dobra osobiste innych Użytkowników Forum, osób trzecich lub Administrację Forum.
10.Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum, w wiadomościach prywatnych (PW) oraz mailach wysyłanych przez forum treści sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej etc. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa innych osób itp. Wypowiedzi będą bez ostrzeżenia usuwane, a ich autorzy blokowani.
11.Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum, w PW oraz mailach wysyłanych przez forum treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady etykiety. Wypowiedzi będą bez ostrzeżenia usuwane, a ich autorzy blokowani.
12.Posty związane z polityką, szkalujące urzędy lub instytucje lub osoby fizyczne będą bez ostrzeżenia usuwane, a ich autorzy blokowani.
13.Zabronione jest tzw. "nabijanie postów" czyli dodawanie do każdego wątku wypowiedzi o treści np.: „Ok", „Aha", „Popieram", „Super”, „Piękna” itp., mające na celu jedynie zwiększenie "rangi" na forum.
14.Zabrania się ujawniania informacji związanych z cudzymi danymi wrażliwymi (np. danych osobowych itp), które mogą być wykorzystane przez niepowołane osoby.
15.Niedopuszczalne jest umieszczanie treści zawierających przekazy reklamowe z wyjątkiem zasad określonych w §5 Regulaminu.
16.Posty nie związane z tematyką danego Wątku mogą być bez ostrzeżenia przenoszone lub usuwane.
17.Kolor czerwony czcionki w Postach zarezerwowany jest dla Administracji Forum.
18.Zabrania się stosowania awatarów zawierających wyrazy "Administrator", "Moderator” oraz innych, mogących wprowadzać Użytkowników Forum w błąd.
19.Sprawy prywatne należy załatwiać poprzez PW lub inne środki komunikacji, lecz nie na Forum. (Funkcja PW dostępna jest dla nowych użytkowników dopiero po wysłaniu 5 postów na forum.)
20.Bezwzględnie należy stosować się do próśb i nakazów Administracji Forum, związanych z utrzymaniem porządku na Forum oraz z zasadami określonymi w Regulaminie. Nie wolno kasować lub edytować wpisów Administracji Forum w swoim Poście.
21.Tematy z nazwami typu "PROBLEM", "POMOCY", "CO ROBIĆ" są nieprawidłowe i będą usuwane. W jednym Wątku powinien być poruszony tylko jeden problem. Sugeruje się nadawanie odpowiedniej (jasnej i streszczającej problem) nazwy swojemu Wątkowi
22.W przypadku zastosowania błędnego tytułu Wątku lub Postu w niewłaściwym Wątku - Administracja Forum może skorygować tytuł lub przenieść Post do właściwego Wątku.
23.W przypadku uporczywego publikowania wypowiedzi niezgodnych z zasadami Regulaminu, takie Wątki i Posty będą usuwane, a Użytkownikowi będącemu autorem Wątku lub Postu zostanie udzielone ostrzeżenie.
24.Jeśli Użytkownik nie zastosuje się do ponownego ostrzeżenia, Zarząd Klubu na wniosek własny lub Moderatorów może podjąć decyzję o usunięciu takiego Użytkownika z Forum i/lub o zablokowaniu jego IP.
25.Użytkownik udostępniający zdjęcia na forum, zgadza się na ich użycie przez Chevrolet Team Poland, w celach promujących Klub (np. na Facebook). Zdjęcia udostępniane nie będą zawierać numerów identyfikacyjnych (numeru rejestracyjnego, VIN, innych umożliwiających identyfikację konkretnego samochodu).

§4 Użytkownicy

1.Użytkownicy mają prawo do publikowania swoich wypowiedzi o ile nie łamią przy tym postanowień Regulaminu.
2.Użytkownicy publikują swoje Posty wyłącznie na własną odpowiedzialność. Klub oraz Zarząd Klubu nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum.
3.Dla Użytkowników Forum dostępne są rangi związane z aktywnością na forum (liczbą postów):
Świeżak 0
Aktywny >50
Bywalec >100
Stały bywalec >200
Specjalista >300
Profesjonalista >400
Wymiatacz >700
Fachman >1500

4.Na Forum obowiązują grupy specjalne, nadane przez Administracje:
Administrator
Administrator Junior
Moderator
Prezes
Skarbnik
Użytkownik zbanowany
5.Użytkownik może korzystać z funkcji przesyłania prywatnych wiadomości PW po publikacji co najmniej 5 postów.
6.Użytkownik o statusie Klubowicz ma prawo posiadać swój podpis spełniający poniższe warunki:
-maksymalnie 2 linie tekstu
-czcionka o rozmiarze “mały”, brak pogrubienia, kolor czarny
-oprócz 2 linii tekstu dopuszczalne jest umieszczenie obrazka o rozdzielczości maksymalnie 150x75 pikseli
7.Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Użytkowników Forum treści:
-nawołujących do pogardy, dyskryminacji, nienawiści i przemocy w jakiejkolwiek formie, lub treści, które takie czyny usprawiedliwiają lub gloryfikują;
-stojących w sprzeczności z polskim prawem;
-propagujących piractwo (zawierających odnośniki do stron z nielegalnymi plikami, nielegalnym oprogramowaniem, itp.);
-stanowiących przekaz reklamowy za wyjątkiem §6 Regulaminu.
8.Administracja Forum zastrzega sobie prawo do blokowania Użytkowników, adresów email, adresów IP należących do Użytkowników Forum, którzy w sposób notoryczny naruszają postanowienia zawarte w Regulaminie.
9.Użytkownik może raportować treści niezgodne z Regulaminem i/lub prawem korzystając z funkcji „zgłoś post”. Raport zostanie rozpatrzony przez Administrację Forum w możliwie najkrótszym terminie.
10.W celu modyfikacji ustawień konta lub jego całkowitego usunięcia należy skontaktować się z Administracją Forum.

§5 Zasady umieszczania treści reklamowych

1.Treści reklamowe na Forum mogą umieszczać jedynie po konsultacji z Moderatorami
2.Decyzję o partnerstwie podejmuje Zarząd Klubu
3.Umieszczenie treści reklamowych dopuszczalne jest jedynie we własnym podpisie umieszczanym pod publikowanymi postami poprzez ulokowanie linku w jednej z dwóch linii dostępnych w podpisie.
4.Dopuszczalne jest reklamowanie jedynie własnej działalności komercyjnej.
5.Treść reklamowana może wystąpić jedynie w postaci linku do zewnętrznego serwisu internetowego
6.Wygląd treści: czcionka rozmiar “mały”, bez pogrubienia, kolor czarny

§6 Giełda

1. Administracja Chevrolet Team Poland nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń oraz rozliczenia finansowe miedzy sprzedającym, a kupującym.
2. Jeśli nie jesteś pewny co do uczciwości sprzedającego/kupującego nie składaj oferty. Możesz poprosić go o wystawienie dla Ciebie aukcji z opcją "Kup Teraz" lub sam to zaproponuj jeśli odpowiadasz na ofertę "kupię".
3. Wszelkie spory dotyczące transakcji należy rozwiązywać polubownie (poza wątkami na forum). W szczególnych przypadkach dane użytkownika (tj. adres IP) zostaną przekazane odpowiednim służbom.
4. W temacie podaj co oferujesz oraz czy chcesz sprzedać , kupić, oddać czy zamienić przedmiot. Musisz w tym celu użyć skrótu [S]-sprzedam; [K]-kupię; [O]-oddam; [Z] zamienię przed tematem postu.
5. W ogłoszeniu musi być podana cena lub link do aukcji z opcją "Kup Teraz".
6. Ogłoszenie musi zawierać minimum jedno ZDJĘCIE sprzedawanego przedmiotu
7. Publikacja ogłoszenia następuje po jego zatwierdzeniu przez Administracje
8. Zamieszczający ogłoszenie powinien mieć włączoną opcję otrzymywania wiadomości prywatnych.
9. W celu ustalenia większej ilości szczegółów o transakcji oraz informacji o przedmiocie należy napisać wiadomość prywatną do autora ogłoszenia
10. Ogłoszenia zamieszczone niezgodnie z regulaminem nie będą publikowane
11. Użytkownik nagminnie łamiący regulamin powinien liczyć się z zablokowaniem dostępu do forum na czas określony przez administratora lub moderatora .
12. Ogłoszenie jest ważne 30 dni, po tym czasie zostaje automatycznie usunięte.
13. Komentarze nie będące oferta do ogłoszenia nie będą akceptowane
14. Ogłoszenia w dziale Giełda mogą być zamieszczane tylko przez użytkowników z więcej niż 5 postami i co najmniej miesięcznym stażem na forum.

§7 Kary

1.Użytkownicy naruszający Regulamin Forum w tym używający wulgarnego języka lub obrażający innych Użytkowników serwisu, zostaną ostrzeżeni, a w przypadku kontynuacji naruszania Regulaminu wykluczeni z Forum.
2.W szczególnym przypadku, dbając o poprawność publikacji na Forum, zgodność z prawem i zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami, prowadzący Forum Moderatorzy mają prawo usunąć
3.Wątek, Post lub wystawić ostrzeżenie, nawet jeśli w Regulaminie nie ma punktu odpowiadającego za dane przewinienie.
4.Katalog kar:
-ostrzeżenie
-czasowe zablokowanie konta (ban czasowy - min 2 dni do decyzji Moderatora)
-usunięcie konta (ban dożywotni)
5.W przypadku gdy użytkownik otrzyma 2 ostrzeżenia Administracja forum ma prawo do zastosowania czasowego zablokowania konta Użytkownika.
6.W przypadku gdy użytkownik otrzyma 3 ostrzeżenia, Administracja forum ma prawo do całkowitego usunięcia konta Użytkownika.
7.Ostrzeżenia może udzielić osoba będąca Moderatorem lub należąca do Administracji Forum.
8.Ostrzeżenie przydzielone Użytkownikowi nie wygasa
9.Wszelkie kwestie sporne rozstrzyga Zarząd Klubu. Użytkownik ma możliwość odwołania się od decyzji Moderatorów lub innych Użytkowników do Zarządu Klubu w terminie 2 dni od daty wystąpienia zdarzenia, z którym nie zgadza się Użytkownik. Decyzje podjęte przez Zarząd Klubu są ostateczne.
10.Zarząd Klubu zastrzega sobie prawo do usuwania treści, które w jego ocenie lub w ocenie Moderatorów raportujących dane treści do Zarządu, naruszają postanowienia Regulaminu. Wszelkie zmiany lub usuwanie publikowanych treści mogą być dokonywane bez powiadamiania osób zainteresowanych, w szczególności autorów zmienianych bądź usuwanych wiadomości.

§8 Postanowienia końcowe.

1. Wszelkie znaki graficzne związane z Klubem są własnością Klubu. Niedopuszczalna jest jakakolwiek forma wytwarzania i rozpowszechniania gadżetów zawierających logo Klubu lub identyfikujących się bezpośrednio z Klubem, bez zgody Zarządu Klubu.
2.Zarząd Klubu zastrzega sobie prawo do wyłączenia serwisu bez podawania przyczyn takiego działania.
3.Regulamin obowiązuje od 01.04.2017
4.Administracja Forum zobowiązana jest powiadomić Użytkowników o każdej zmianie Regulaminu.
5.Rejestracja oraz każdorazowe korzystanie z forum jest jednoznaczne z potwierdzeniem znajomości niniejszego Regulaminu w jego obowiązującej wersji oraz jego akceptacją i zobowiązaniem do jego przestrzegania. Brak akceptacji postanowień Regulaminu wiąże się niemożliwością korzystania z Forum
6.Aktualna lista osób stanowiących Zarząd Klubu i Administrację Forum zamieszczona jest w odpowiednim dziale.
7.Zmiany w Regulaminie mogą być dokonane przez Zarząd Klubu na wniosek własny lub zgłoszony przez użytkowników.
8.W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem wszelkie decyzje podejmuje Zarząd Klubu oraz zastosowanie mają obowiązujące przepisy prawa.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2018, o 13:26 przez etac, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany

Wróć do „Regulamin i zasady korzystania z Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość