Olej silnika a DPF

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
Majkel92
Obserwatorek
Imię: Michał
Chevi: Aveo T300
Kontakt:

Olej silnika a DPF

Post autor: Majkel92 » 27 lip 2017, o 13:41

Witam wszystkich,

Chciałbym się poradzić forumowiczów odnośnie DPF i oleju.

Swojego cheviego mam od lutego poprzedniego roku i po zakupie zalałem go olejem Mobil 1 5w-30 (ten zielony) dexos2. Z tego co wyczytałem w internecie posiada właściwości, który oczyszcza filtr DPF i tak się zastanawiam czy jest to możliwe, żeby olej czyścił filtr DPF? Podczas użytkowania tego oleju nie miałem żadnych problemów z filtrem, a silnik chodził równo i cicho.

W lutym tego roku zalazłem olejem dedykowanym dla Opli i Chevroletów mianowicie GM 5w30 dexos2. Od momentu zalania oleju silnik pracuje jakoś głośniej, zaświeciła mi się kontrolka filtru DPF jakoś niedawno i następnie pojechałem go wypalić na autostradzie. Po przejechaniu kilku km kontrolka zgasła. Natomiast czuje, że samochód dalej muli, znów włącza się wentylator po zakończonej jeździe (nawet tej bez szarżowania).

Nie wiem czy z powrotem nie wrócić do Mobil 1? Jest on w sumie droższy, ale miło wspominam jazdę na tym oleju. Słyszałem też, że nie powinno się co chwile zmieniać oleju natomiast mają te same właściwości 5W-30.
Chevrolet Aveo T300 1.3 - 95 KM VCDI

Awatar użytkownika
mario78
Profesjonalista
Imię: Mariusz
Chevi: CRUZE Black Roof
Kontakt:

Re: Olej silnika a DPF

Post autor: mario78 » 27 lip 2017, o 15:49

Do auta z DPF potrzebujesz olej niskopopiołowy (low saps albo mid saps). Olej (a raczej produkty jego spalania) nie czyści dpfu raczej ma właściwości dzięki którym mniej go brudzi.
Chevrolet Cruze 192KM/443Nm & BMW F30 320d AT8 & BMW F20 120d AT8

Majkel92
Obserwatorek
Imię: Michał
Chevi: Aveo T300
Kontakt:

Post autor: Majkel92 » 29 lip 2017, o 12:53

Ok,

Dziękuję za odpowiedź :)

Muszę się rozglądnąć za jakimś porządnym olejem.
Chevrolet Aveo T300 1.3 - 95 KM VCDI

Awatar użytkownika
rajtkezjusz
Specjalista
Imię: Daniel
Chevi: AVEO T300
Kontakt:

Post autor: rajtkezjusz » 11 mar 2018, o 07:02

Sam używałem Valvoline (norma C3) ,ale jest wiele dobrych olejów do wyboru. Kiedyś używałem tego oplowskiego do Opla na lpg i była tragedia z dzwonieniem regulatorów ,szybko zamieniłem na Mobila o tych samych parametrach i cisza była. Po takim doświadczeniu (na samochodzie i własnej kieszeni ) nie stosuję tych olejów Opla ,choć są tanie. Ostatnio kupiłem do Aveo olej polskiego producenta i jest ok . Cena niższa niż valvo. Fakt ,że w kodzie odpadu jest ciekawostka ,bo kod wskazuje odpad syntetyczny ,ale najnowsza karta produktu ma uwagę ,że klasyfikacja odpadu zależna od miejsca(?) gdzie dany olej podlega przepisom. Zapewne jest to hydrocrack ,ale przynajmniej tańszy od valvo i mniejsza możliwość podrobienia .

co do DPF ,to zapodałem sobie (gdy miałem diesla ) olej 2T dodawany do ropy. Temat dodawania olejów 2T znajdziesz w necie i zauważyłem ,że po odpaleniu silnik chodził bardziej miękko ,równo ,no i zwiększone obroty silnika(taka wskazówka,że wypala się DPF) były rzadziej ,niż na samej ropie . Miałem pozytywne objawy ,jakie opisywane są na różnych forach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aveo/Kalos Mechanika”