Aveo T200 Problem z iskrą prawdopodobnie. :)

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
BartekCieluch
Obserwatorek
Imię: Bartek
Chevi: T200
Kontakt:

Aveo T200 Problem z iskrą prawdopodobnie. :)

Post autor: BartekCieluch » 3 kwie 2018, o 22:09

Witajcie.

Mam taki mały problem z moim aveo 1.2 8v że coś od pewnego czasu zaczęło się dziać chyba nie po kojącego.. Mianowicie jak samochód jest zimny to strasznie szarpie do dwóch tysięcy obrotów, jak mu się da sandał to tak jak by go przytykało i nie ma zbytnio się siły rozpędzić, czasem jest tak że jak się już nagrzeje to czasem jedzie normalnie a czasem go znów szarpnie. Ostatnio był wymieniany filtr paliwa, oleje, filtry więc raczej wątpię żeby to był problem bo przed wymianą tak samo było. Ale do czego zmierzam. Ostatnio sobie pozwoliłem sprawdzić iskrę na świecach i moim oczom ukazało się coś dziwnego. :) Po odpięciu przewodu na drugim cylindrze brak iskry, na wszystkich pozostałych jest, przepiąłem kable by zobaczyć czy to może wina kabla ale to nie pomogło, powiedzcie mi czy to może być cewka że prąd nie wychodzi z niej na świece i przez to auto dostaje takich wariacji.? Druga sprawa czy to mogą być nie wyregulowane zawory że on tak szarpie.? bo już nie wiem sam o co mu chodzi. samochód posiada gaz ale na nim się nie jeździ bo jest problem z reduktorem prawdopodobnie i go rozłacza jak mu się da powyrzej 3tys obrótów. Ale na gazie jest tak samo szarpie, dusi go nie ma siły ujechać. Liczę na waszą pomoc bo już nie wiem co mam robić. :)

Awatar użytkownika
wszim
Moderator
Imię: Wojtek
Chevi: Orlando LT 1,8 LPG
Kontakt:

Re: Aveo T200 Problem z iskrą prawdopodobnie. :)

Post autor: wszim » 3 kwie 2018, o 22:17

BartekCieluch pisze:
3 kwie 2018, o 22:09
nie po kojącego..
:zdegustowany:
Może to być cewka - jak naj bard ziej. Stan luzu zaworowego zweryfikuj. LPG napraw i wyreguluj.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aveo/Kalos Mechanika”