Grzeją się przekaźniki

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
iriusz
Obserwatorek
Imię: Iriusz
Chevi: Aveo
Kontakt:

Grzeją się przekaźniki

Post autor: iriusz » 14 lip 2018, o 22:18

Witam.
Aveo 1.2 2004r -od niedawna jestem szczęśliwym/nieszczęśliwym posiadaczem tego autka.
Samochód posiada kilka usterek, o których pewnie będziecie mieli okazje poczytać.
Na początek - niepokoi mnie grzanie się przekaźników pod maską. Po przejechaniu 20km są dość mocno gorące, jednak nie w takim stopniu by się podtapiały. Grzeje się 6 przekaźników miedzy innymi główny , od świateł, pompki paliwa. Popytałem ludzi i zdania są podzielone. czy któryś z szanownych użytkowników mógłby według własnego doświadczenia z Aveo rozwiać moje wątpliwości, sprawdzić w swoim aucie?

Gniazdo z bezpiecznikami, piny nie jest zaśniedziane czy skorodowane, wygląda dość dobrze.

Z innej beczki
Czemu odbija pistolet podczas tankowania, tak jakby było full ? Zapowietrzony zbiornik??? - trochę nie ten dział.

Dodano po 2 minutach 13 sekundach:
Sprostowanie - "Zdania ludzi są podzielone" - bo niby tak ma być.

Awatar użytkownika
wszim
Moderator
Imię: Wojtek
Chevi: Orlando LT 1,8 LPG
Kontakt:

Re: Grzeją się przekaźniki

Post autor: wszim » 16 lip 2018, o 10:17

Raczej rzeczą normalną jest lekkie grzanie się przekaźnika.

Evestrum
Obserwatorek
Imię: Mario
Chevi: Kalos
Kontakt:

Post autor: Evestrum » 16 lip 2018, o 11:41

Przekaźniki podczas pracy zawsze się grzeją(mniej lub mocniej)to normalne.
Wiec jeżeli z elektryka nie ma żadnych,dodatkowych problemów,oraz nic nie jest nadtopione w okolicy przekaźników,to o tym problemie można spokojnie zapomnieć;-)
Natomiast jeśli chodzi o odbijanie pistoletu na stacji,to spróbuj zatankować na innej;-)Bo najpewniej to wina pistoletu na tej stacji.
W mojej okolicy tez jest jedna stacja na której trzeba trzymać pistolet bo odbija już od rezerwy:-)
Możesz mieć również przytkane odpowietrzenie baku ale raczej wątpię.

iriusz
Obserwatorek
Kontakt:

Post autor: iriusz » 16 lip 2018, o 16:23

Ok. to mnie uspokoiłeś z tymi bezpiecznikami.
Tankuje zawsze na jednej stacji i na innym aucie nigdy nie było problemu, ale sprawdzę to.

Mam jeszcze pytanie, czy przepustnica w waszych autach piszczy po przekręceniu kluczyka?
Czy kalibruję się przepustnicę ? i jak?
Ostatnio przetarłem ją w środku, była brudna.

Obroty dziwnie się czasem zachowują, raz opadają wolno innym razem dużo szybciej, Czasem też potrafi sobie zgasnąć. Czasem też na jałowym złapie sobie 1500 i trzyma.

Evestrum
Obserwatorek
Kontakt:

Post autor: Evestrum » 16 lip 2018, o 21:34

Jeżeli chodzi o obroty to bardziej problem będzie związany z silniczkiem krokowym.Mnie również czasami obroty schodzą szybciej a czasem wolniej.Lecz zawsze stabilizują się na około 1000 i nigdy mi na wolnych obrotach silnik nie zgasł.

Ważnym pytaniem jest czy problem z obrotami,pojawił się po czyszczeniu przepustnicy(wtedy szukaj tam gdzie grzebałeś;-),czy był przed i nic się nie zmieniło.

iriusz
Obserwatorek
Kontakt:

Post autor: iriusz » 16 lip 2018, o 23:00

Obroty wcześniej już tak się zachowywały, dlatego przepustnice przeczyściłem.
A co z tym piszczeniem przepustnicy ?

Evestrum
Obserwatorek
Kontakt:

Post autor: Evestrum » 17 lip 2018, o 09:41

To piszczenie jak to nazywasz to pompa paliwa,a nie przepustnica-dodam ze tak ma być:-)
Jeżeli z tymi obrotami jest duży problem (auto często gaśnie)-to albo wymiana silniczka krokowego,albo jego sprawdzenie i przeczyszczenie.

iriusz
Obserwatorek
Kontakt:

Post autor: iriusz » 17 lip 2018, o 22:33

Pompę paliwa słychać w zbiorniku, to wiadomo. Ale piszczy/brzęczy przepustnica, tego jestem pewien.

Dodano po 7 minutach 55 sekundach:
Auto muszę odpalać na 2-3 razy. najpierw złapie i prawie od razu gaśnie. Po ponownym uruchomieniu, przy próbie dodania gazu muli się. musi sobie pochodzić 30 - 45 sekund zanim mu przejdzie. później raczej nie gaśnie.

Jak sprawdzić/czyścic przepływomierz?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aveo/Kalos Elektryka Elektronika”