Spark M300 - fabryczny alarm wyje, ale przestał migać awaryjnymi

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
ozi1024
Obserwatorek
Imię: Ozi
Chevi: Spark
Kontakt:

Spark M300 - fabryczny alarm wyje, ale przestał migać awaryjnymi

Post autor: ozi1024 » 22 lip 2018, o 15:40

Cześć!

Potrzebuję pomocy z alarmem w Sparku M300. Mam zamontowany fabryczny alarm z syrenką Meta 05. Na centralce jest napisane "Daewoo" i numer 95985850 – taka różowa naklejka.

Problem polega na sygnalizacji alarmu. Kiedy alarm wykryje ruch w aucie, prawidłowo wyje syrena i odcinana jest pompa paliwa, ale od niedawna nie mrugają już awaryjne (fabrycznie mrugały), więc z daleka na parkingu po prostu słychać wyjącą syrenę, ale nie wiadomo które to auto.

Co ważne, samochód ma centralny z pilota (ten sam fabryczny kluczyk) i podczas zamykania i otwierania auta normalnie mrugają awaryjne i słychać przekaźnik w centralce alarmu, że to on cyka.

W czym może być problem? Może nieświadomie zrobiłem jakąś kombinację przekręceń kluczyka w stacyjce/ przypadkowego naciśnięcia pilota podczas uruchamiania auta i coś przeprogramowałem? Pomooocy :)

Edit:
Dodam jeszcze, że mam też fabrycznie wyprowadzoną z tego alarmu diodę przy kierownicy, która ma przy okazji przycisk, więc nim też mogę pewnie coś sterować. Fabryczna instrukcja jest bardzo ogólnikowa i w ogóle nie wynika z niej, by dało się wyłączyć mruganie świateł podczas alarmu. Jest tylko napisane, że zarówno wyje, jak i miga :( Mogło się coś zepsuć na tyle, że trzeba kupić nową centralkę?

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Imię: Krzysztof
Chevi: Opel Insignia B
Kontakt:

Re: Spark M300 - fabryczny alarm wyje, ale przestał migać awaryjnymi

Post autor: etac » 22 lip 2018, o 16:25

Ja stawiam na centrale.
Panie Boże chroń mnie od przyjaciół, bo od wrogów obronie się sam
Moja Historia:
2007-2011 - Chevrolet Lacetti 2.0 VCDi
2011-2013 - Chevrolet Cruze 2.0 TCDi LS+ Premium
2013-2017 - Chevrolet Cruze 2.0 TCDi LTZ
2013- > - Chevrolet Aveo 1.4 LTZ

ozi1024
Obserwatorek
Kontakt:

Post autor: ozi1024 » 22 lip 2018, o 17:17

Jestem też otwarty, by samemu sobie dorobić "miganie" podczas alarmu za pośrednictwem jakiegoś przekaźnika i przerywacza, ale nie jestem pewien skąd mógłbym wziąć sygnał, jak już alarm wyje? Bezpośrednio z syrenki chyba nie ma jak (trzy wchodzące do niej przewody to +12V, masa i trzeci to chyba tylko jakieś sterowanie, nie pojawia się tam żadne +12, tylko skaczą jakieś niskie napięcia). Nie wiem skąd mógłbym sobie ten przekaźnik zasterować, żeby dorobić światła?

danielj8
Bywalec
Imię: Daniel
Kontakt:

Post autor: danielj8 » 23 lip 2018, o 13:21

Posiadasz autoalarm sterowany magistralą CAN lub tzw. bez pilotówkę sterowaną analogowo (w tym wypadku na wyjściu alarmu mogą być bezpieczniki zabezpieczające oraz diody które mogły ulec przepaleniu). Kierunki podczas zamykania auta sygnalizują ponieważ obsługuje je fabryczny moduł a nie centrala alarmowa, możesz sprawdzić też działanie przekaźników po rozebraniu centralki tak jak napisał Krzyś częsta przypadłość.

ozi1024
Obserwatorek
Kontakt:

Post autor: ozi1024 » 26 lip 2018, o 16:00

Dzięki za całą dotychczasową pomoc. Rozumiem, że mam odpiąć centralkę, wyjąć ją i w jakiś sposób przetestować przekaźniki? W przyszłym tygodniu będę mógł tam zajrzeć. Ktoś poradzi, jak się do tego zabrać i co i jak można sprawdzić?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spark Elektryka / Elektronika”