Sprężarka klimy

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
Kasja
Obserwatorek
Imię: Kaśka
Chevi: Lacetti
Kontakt:

Sprężarka klimy

Post autor: Kasja » 23 lip 2018, o 21:56

Witam,
Mam podobno problem ze sprężarka klimatyzacji. W zeszłym roku szczelność była sprawdzana kontrastem, i w tym roku (dlatego że w ogóle nie było czynnika - 86g a w zeszłym roku dopiero w sierpniu był cały serwis) swiecac lampa było widać że to sprężarka "świeci". Jak wiadomo sprężarka - nawet regeneracja - mega wysoka cena, możecie mi podpowiedzieć czy to na pewno to czy może być inna przyczyna

Pozdrawiam

krzych1b
Bywalec
Imię: Krzysztof
Chevi: NUBIRA 1,8 i ,LPG
Kontakt:

Re: Sprężarka klimy

Post autor: krzych1b » 23 lip 2018, o 22:26

Jak świeci , tzn sprężarka rozszczelniła się. Ktoś na forum już naprawiał. Nie jest to trudne zadanie jak się ma trochę pojęcia o mechanice,.Ewentualnie poszukaj kogoś ze znajomych, kto lubi naprawiać różne rzeczy . Graty można kupić . Pooglądaj filmiki w internecie .Na pocieszenie ,mnie chyba czeka to samo.
Tylko krowa nie zmienia poglądów

chrobot
Bywalec
Imię: jan
Chevi: lacetti
Kontakt:

Post autor: chrobot » 23 lip 2018, o 23:43

tam rozszelniaja sie 2 podkładki-uszczelki na przyłączu węzy (fi23 zew,fi16 wew) sa dostępne na aledrogo po 2-3 zl szt.

krzych1b
Bywalec
Imię: Krzysztof
Chevi: NUBIRA 1,8 i ,LPG
Kontakt:

Post autor: krzych1b » 27 lip 2018, o 19:29

Nie tylko . Na wałku jest uszczelniacz dwuwargowy , i po kilku latach guma twardnieje, a co za tym idzie wyciera wałek i tam robi się mikroszczelina .Po za tym główne łożysko dostaje luzu co powoduje , że z czasem z wałeczków łożyska sypią się opiłki i idą w układ . A dalej następuje zatarcie sprężarki-czyli najgorsze co może być.

Koszt regenerowanej sprężarki to ok. 450 zł plus oddanie starej. Regeneruje firma na śląsku mają sprzęt i dają półroczną gwarancję . Ja zakupiłem nową DELPHI (made in china) za 930 zł z przesyłką .W mojej padło to co opisałem powyżej . Na szczęście nie była zatarta

Przy rozszczelnieniu układu np.wymianie sprężarki ,należy zamontować nowy osuszacz.Jest to zalecane z powodu "wchłonięcia" przez układ wilgoci do instalacji. Koszt jest nieduży ok.110 zł.Potwierdziła to firma u której kupowałem sprężarkę oraz mój mechanik .
Ostatnio zmieniony 29 lip 2018, o 08:20 przez wszim, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączyłem posty
Tylko krowa nie zmienia poglądów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Mechanika”