Nowe świece NGK i dziwne odpalanie auta

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
krzych1b
Specjalista
Imię: Krzysztof
Chevi: NUBIRA /Lacetti
Silnik: 1.8 F18D3 121KM
LPG: LPGTech
Kontakt:

Re: Nowe świece NGK i dziwne odpalanie auta

Post autor: krzych1b » 13 mar 2019, o 21:13

Właśnie wróciłem do kraju .Przeszło 1500 km za nami, auto obładowane 3-ma osobami i bagażami aż po dach.
Świece przetestowane i w mieście i na autostradzie w Niemczech . Na trasie różne stacje z LPG i ...... różne paliwo ( różne mieszanki zimowego lpg )
Nie będę robił kryptoreklamy świeczkom , ale jak dla mnie , to się sprawdziły. Fakt, samochód obciążony , opony dopompowane na 2,3 atm, a spalanie ?W zależności kto prowadził auto. Zbiornik pomieścił najwięcej 34,43 litry LPG i przejechałem na nim 310 km - prędkość ok.130 km/h ( średnia na pewno wyjdzie niższa , a i z górki szybciej się jechało) Dla mnie szok i OK.
Żadnego szarpania , zdychania pod górę czy też podczas wyprzedzania Tirów . Ktoś wyżej pisał że warto przetestować te świeczki , bo nie są do tego silnika .Jak dla mnie , test wyszedł pozytywnie ( nie wiem tylko, co na to powiedziała zespolona cewka?).
Teraz będę dłużej w domu , to sprawdzę ile zrobię kilometrów po samym mieście , opiszę wrażenia z jazd ,oraz ile spala LPG.
Tylko krowa nie zmienia poglądów

krzych1b
Specjalista
Imię: Krzysztof
Chevi: NUBIRA /Lacetti
Silnik: 1.8 F18D3 121KM
LPG: LPGTech
Kontakt:

Re: Nowe świece NGK i dziwne odpalanie auta

Post autor: krzych1b » 17 mar 2019, o 13:34

Właśnie jestem już po testach , Jeździ się normalnie , jak to po mieście -wio i prrr.
Trochę dziwne wydaje mi się spalanie w jeździe miejskiej . Laciek spalił 13,07 lita gazu na 100 km. Zatankowałem 34,4 litra LPG a zbiornik mam 41L. Czy to nie za dużo ? A może to wina właśnie świec?
Jakieś pomysły z waszej strony?
Ostatnio zmieniony 17 mar 2019, o 23:26 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto zapis cytuj
Tylko krowa nie zmienia poglądów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Elektryka / Elektronika”