fotele do HB

Modyfikacje i inne tematy dotyczące nadwozia i wnętrza
ODPOWIEDZ
glina
Obserwatorek
Imię: Michał
Chevi: lacetti
Kontakt:

fotele do HB

Post autor: glina » 2 mar 2018, o 18:20

Witam wie ktoś z jakiego samochodu pasują fotele do lacka HB. Chciałbym wstawić nowe fotele z podgrzewaniem tyłka na zimę sprawa idealna zwłaszcza że zanim się auto ogrzeje to pół zimy minie :D

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Imię: Sebastian
Chevi: 2x Lacetti 1.4&1.6
Kontakt:

Re: fotele do HB

Post autor: Sebastian » 2 mar 2018, o 18:29

Same maty dołóż ;)
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

glina
Obserwatorek
Kontakt:

Post autor: glina » 2 mar 2018, o 18:57

nad matami sie zastanawiałem ale troche drogo wychodzi i do tego jeszcze sam bym musiał rozbierać fotele i jak z rozebraniem nie było by jeszcze większych problemów to z tego co czytałem ze złożeniem prawidłowym tapicerki fotela już tak kolorowo nie jest

kjas9
Specjalista
Imię: Krzysztof
Chevi: lacetti 1,6SX lpg
Kontakt:

Post autor: kjas9 » 2 mar 2018, o 19:45

Tutaj jesteś w błędzie z rozebraniem jest większy kłopot niż ze złozeniem.Tapicerka chwytana jest na metalowe kółka,ja rozbierałem dwa razy ,za pierwszym razem uzupełniałem piankę meczyłem sie z tymi kółkami żeby je z powrotem pozapinać a za drugim zakładałem ogrzewanie i w...łem je w cholerę i wszystko spinałem opaskami kablowymi i jest super.Maty kosztują ok200 zł za dwa komplety,orginalnych foteli z podgrzewaniem(jeszcze nie widziałem na naszym rynku) za tę cenę nie dostaniesz a żadne inne fotele bez przeróbki mocowania nie pasują.Rosjanie wymieniają na fotele z volvo v40 bo rozstaw szyn pasuje ale mocowanie i tak trzeba przerabiać.Rozebranie wklejenie mat,dobrze jest sprawdzić gąbki ew.uzupełnić zajmie Ci jedną wolną sobotę.Elektryka też nie jest skomplikowana można ogarnąc samemu a na pewno kazdy elektryk to podłaczy.Ja zakładałem dwa lata temu razem z podgrzewaną kierownicą i teraz doceniam ten mały bajer-ciepło w tyłek i raczki zmarzniete po skrobaniu szyby mają się jak ogrzać.

Awatar użytkownika
papieju
Stały bywalec
Imię: Marcin
Chevi: Nubira kombi 1.8 LPG
Kontakt:

Post autor: papieju » 2 mar 2018, o 20:21

A Nubiry w skórze nie miały grzanych foteli? Mam w mieście co najmniej dwie w czarnej skórze, tyle że kombi

glina
Obserwatorek
Kontakt:

Post autor: glina » 2 mar 2018, o 21:15

Dzięki za wyjaśnienie i jeszcze jedno pytanie kjas9 z jakiego modelu wystawiłeś ogrzewaną kierownice, i czy jest skomplikowane podlaczenie?

kjas9
Specjalista
Imię: Krzysztof
Chevi: lacetti 1,6SX lpg
Kontakt:

Post autor: kjas9 » 2 mar 2018, o 22:19

Nie spotkałem jeszcze żadnego chewi i nubiry nawet ze skórzanymi pokrowcami która by miała podgrzewane fotele w wersji europejskiej u nas(sam wymieniłem na takie http://allegro.pl/fotele-kanapa-eko-sko ... 52112.html ale za 300 a tutaj przegięcie), moze były jakieś wersje na rynki skandynawskie .Co do kierownicy niestety tylko przeróbka orginalnej zamiana nie wchodzi w grę bo każdy producent stosuje inne mocowania kierownicy i inne zwijki taśmy air bag.Nawet cruze nie ma podgrzewanej kierownicy .Jeżeli masz zdolności manualne i cierpliwość to wszystko do zrobienia za ok 300-500 zł w zależności od części na alle.
UWAGA-Co do tych siedzeń które pokazałem to są z wersji angielskiej kupując nie mamy pełnej regulacji fotela kierowcy(ma pasażer)- dla zainteresowanych proponuje ostro negocjować cenę.Gdy kupimy mamy po małej zmianie dwa fotele z pełna regulacją ale pozbywamy się schowka pod fotelem .

Awatar użytkownika
papieju
Stały bywalec
Imię: Marcin
Chevi: Nubira kombi 1.8 LPG
Kontakt:

Post autor: papieju » 2 mar 2018, o 22:51

Aż zapytam z ciekawości, jedna stacjonuje na osiedlu u teściowej a druga to jakiś nowy nabytek, widuję od niedawna i ma numery już z nowej serii więc rejestrowana niedawno. Obie czarne, obie ze skórą czy skajem - w każdym razie nie welur. Aż dziwne jakby nie miało grzania, nie widzę wsiadania w te mrozy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Nadwozie / Wnętrze”