Gasnie przy odpalaniu

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ania201225
Obserwatorek
Imię: ...
Chevi: Lacetti 1.6 16V
Kontakt:

Gasnie przy odpalaniu

Post autor: ania201225 » 19 cze 2015, o 15:28

Mam problem z moim lacetti, mianowicie czesto gasnie mi przy odpalaniu. Nie wiem na czym polega problem, kazdy mechanik, ktory go ogladal nie moze znalezc przyczyny, bylo ich 5. Dzieje sie tak co ktores odpalenie. Najczesciej gdy zgasze silnik i zostawie go na max godzine i znow odpalam. Wtedy gasnie. Po odpaleniu go po raz kolejny dziala poprawnie. Swiece i przewody byly wymieniane, na komputerze tez wszystkie parametry sa takie jak byc powinny, z akumulatorem tez wszystko w porzadku. Tak mysle,ze moze przepustnice przeczyscic? Bo tez gdzies Tutaj na forum przeczytalam,ze moze ona byc problemem. Chociaz byla czyszczona przy zalozeniu gazu. W tamtym roku zakladalam instalacje gazowa nowa. Ze strony gazownika niby tez jest wszystko okej. Tylko dziwne, bo to gasniecie dopiero po zalozeniu gazu zaczelo sie dzIac. Ale parametry na komputerze gazownika pokazywaly,ze jest okej. Po wylaczeniu gazu, na benzynie tez sie to dzieje. Nie wiem juz co moze byc nie tak

Awatar użytkownika
konradoo
Wymiatacz
Imię: Konrad
Chevi: Nubira x2
Kontakt:

Re: Gasnie przy odpalaniu

Post autor: konradoo » 19 cze 2015, o 15:38

Zalewa silnik?? schodzi z wtrysków?
O partsy pisz PW.

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Administrator Junior
Imię: Andrzej
Chevi: Lacetti 1.6 SW
Kontakt:

Post autor: XaRaDaS » 19 cze 2015, o 15:40

Jeżeli to się dzieje po założeniu gazu, to jak wół jest to przyczyna. Pytanie czy przy tym nie generuje błędów ? Jeżeli gazownik jest cały czas ten sam, to podjedź do innego. Może ten twierdzi że jest ok, bo kobieta przyjechała i gitarę zawraca, zresztą co ona się może znać ;) I pytanie, czy po dodaniu gazu też gaśnie czy normuje się praca ?
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Imię: Krzysztof
Chevi: Opel Insignia B
Kontakt:

Post autor: etac » 19 cze 2015, o 15:49

Moze trzeba zaprogramowac przepustnice raz jeszcze.

Pogadaj z Lodzka grupa, on mają w wiekszosci Lacetti, wiec pomoga ci na miejscu.
Panie Boże chroń mnie od przyjaciół, bo od wrogów obronie się sam
Moja Historia:
2007-2011 - Chevrolet Lacetti 2.0 VCDi
2011-2013 - Chevrolet Cruze 2.0 TCDi LS+ Premium
2013-2017 - Chevrolet Cruze 2.0 TCDi LTZ
2013- > - Chevrolet Aveo 1.4 LTZ

ania201225
Obserwatorek
Kontakt:

Post autor: ania201225 » 19 cze 2015, o 15:50

Silnika nie zalewa, z wtryskami tez sie nic nie dzieje. wlasnie nie wiadomo co jest grane, bylam dla porownania u drugiego gazownika,bo tak jak mowisz kobieta przeciez sie nie zna ;) i tez mowil,ze wg niego jest wszystko okej. Mimo wszystko chyba jednak 'cos' sie znam,bo kupilam sobie elm 327 nie tylko do kasowania bledow check engine ;) i kontroluje mniej wiecej prace silnika i wszystko jest w normie. Duzo prac przy aucie tez sama wykonuje ;) Po dodaniu gazu tak jakby nie reagowal oczywiscie mowa o tym momencie jak odpalam i od razu gasnie. Po kolejnym odpaleniu jest wszystko dobrze, obroty nie faluja nawet.

Awatar użytkownika
konradoo
Wymiatacz
Imię: Konrad
Chevi: Nubira x2
Kontakt:

Post autor: konradoo » 19 cze 2015, o 15:52

Możesz nagrać to odpalenie, kiedy nie chce odpalić??
Może rzeczywiście przepustnica pomoże.
Podstawowe pytanie, czy ktoś patrzył rozrusznik ?
O partsy pisz PW.

ania201225
Obserwatorek
Kontakt:

Post autor: ania201225 » 19 cze 2015, o 16:01

Nagram dzis badz jutro i wrzuce nagranie. Tak, rozrusznik tez byl sprawdzany, jest okej. Moze faktycznie ta przepustnica....

Awatar użytkownika
huri_khan
Administrator
Imię: Robert
Chevi: Cruze 1,8 LT + LPG
Kontakt:

Post autor: huri_khan » 19 cze 2015, o 16:23

Wyjeździj gaz do końca i sprawdź czy też są problemy z odpaleniem jeżeli jest tylko benzyna.
Wolę mieć jedno polubienie w realnym świecie niż kilka tysięcy polubień w wirtualnym.

ania201225
Obserwatorek
Kontakt:

Post autor: ania201225 » 19 cze 2015, o 16:36

To tez bylo sprawdzane i caly czas jest to samo. Nie wazne czy jade na gazie czy na benzynie.

Awatar użytkownika
huri_khan
Administrator
Chevi: Cruze 1,8 LT + LPG
Kontakt:

Post autor: huri_khan » 19 cze 2015, o 16:49

Tu nie chodzi o to czy jeździsz, tylko czy jeżeli zbiornik z gazem jest pusty, to dzieje się tak samo.
Wolę mieć jedno polubienie w realnym świecie niż kilka tysięcy polubień w wirtualnym.

Awatar użytkownika
wszim
Moderator
Imię: Wojtek
Chevi: Orlando LT 1,8 LPG
Kontakt:

Post autor: wszim » 19 cze 2015, o 16:56

Ania co to za instalacja. Mnie to wygląda ewidentnie na nietrzymanie gazu na redaktorze po zgaszeniu i schodzi gaz z rurek do kolektora. Potem do społu z benzyną jest za bogata mieszanka która nie chce się zapalać. Testowo nie trzeba wyjeżdżać całego gazu z butli. Wystarczy na zapalonym na gazie silniku zakręcić na butli zawór. Silnik niech tak pracuje aż do wypalenia się całego gazu z przewodów czyli do zgaśnięcia. Potem wyłączyć LPG przyciskiem i jeździć tylko na benzynie. Jeśli problem ustąpi tzn że mam rację i elektrozawory na reduktorze lub sam reduktor do wymiany.

ania201225
Obserwatorek
Kontakt:

Post autor: ania201225 » 19 cze 2015, o 18:52

Huri_khan doskonale wiem o co Ci chodzilo i tez odpowiedzialam,ze jezeli zbiornik gazu jest pusty dzieje sie to samo.
Wszim dzieki za podpowiedz, sprawdze to i dam znac. Dopiero w pon bede mogla to zrobic. A instalacje mam KME NEVO . W zeszlym roku byla montowana.

Awatar użytkownika
wszim
Moderator
Kontakt:

Post autor: wszim » 19 cze 2015, o 21:08

ania201225 pisze: Wszim dzieki za podpowiedz, sprawdze to i dam znac. Dopiero w pon bede mogla to zrobic. A instalacje mam KME NEVO . W zeszlym roku byla montowana.
Zuch dziewczyna sama sprawdzi :ok: :piwo:
Butlę (pewnie zamiast koła zapasu) masz na niej dekielek który jest zakręcony dwoma śrubami motylkowymi.
Obrazek
Odkręcasz je i ściągasz dekiel. W środku jest tzw wielozawór.
Obrazek
Ma on metalowe okrągłe pokrętełko - to jest ten zawór o którym pisałem. Trzeba zakręcić i gaz z butli już nie poleci.
Obrazek

ania201225
Obserwatorek
Kontakt:

Post autor: ania201225 » 19 cze 2015, o 22:36

Dziekuje za dokladny opis jak zakrecic ten zawor :) jak tylko to zrobie i pojezdze chwile na samej benzynie to dam znac :)

Awatar użytkownika
wszim
Moderator
Kontakt:

Post autor: wszim » 19 cze 2015, o 23:53

a mnie telefon zrobił psikusa i zamiast reduktorze poszło
nietrzymanie gazu na redaktorze
:rotfl:

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Imię: Sebastian
Chevi: 2x Lacetti 1.4&1.6
Kontakt:

Post autor: Sebastian » 22 cze 2015, o 11:12

Ania, chodzi ci o to że silnik jakby zalapał a a nagle odpuszcza i nie odpala ? Następne odpalnie (nawet bez czekania) jest ok ?
Jeśli tak, to z mojego doświadczenia - czujnik położenia wałka rozrządu :)

Tutaj masz mój opis - viewtopic.php?f=56&t=847&start=25

Czujnik ten jest popularną usterką w lacetti, dużo na jego temat można poczytać na rosyjskich forach, m.in że nie warto kupować zamienników (tam chyba konkretnie o ERA chodziło), tylko ori.

Komputer LPG jest podpięty pod ten czujnik, więc pośrednio jakiś wpływ może mieć montaż LPG.
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

Awatar użytkownika
robik
PR Manager
Chevi: Lacetti 1.6+LPG
Kontakt:

Post autor: robik » 22 cze 2015, o 13:38

Co ciekawe nie pokazuje błędów ... :ocochodzi:
Każdy wschód słońca...to dzień bliżej końca.

Awatar użytkownika
wojbur
Wymiatacz
Chevi: Aveo
Kontakt:

Post autor: wojbur » 22 cze 2015, o 14:56

Zależy jak długo pamięta błędy - niektóre są kasowane po iluś tam uruchomieniach silnika OIDP?

ania201225
Obserwatorek
Kontakt:

Post autor: ania201225 » 22 cze 2015, o 17:28

Zakręciłam dziś zawór od gazu, ale nie wiem czy to miałoby coś wykazać, bo gaz mam sekwencyjny... więc od razu gdy nie ma gazu silnik przełącza się na benzynę, a więc odczekiwanie na zgaśnięcie mijało się z celem. Samochód narazie odpala, tak jak to opisał Seba, dopiero co któryś raz z rzędu i nie udało mi się jeszcze uchwycić gaśnięcia, a odpalałam go od piątku chyba z 10 razy i nic... czasem długo mogę pojeździć i odpala normalnie,a czasem co 3-4 odpalenie gaśnie, więc chevi żyje swoim życiem :D Co do czujnika położenia wałka rozrządu, był on wymieniany jakieś pół roku temu, bo miałam taki problem, że wyjeżdzając z pracy nie chciał w ogóle odpalić i nie wiadomo było dlaczego, przyjechał mechanik z komputerem i wszystko wg kompa było sprawne... ściągnęłam cheviego do Pabianic lawetą, bo mam do pracy 15km i od razu pojechał do mechanika, okazało się, że czujnik padł, więc został wymieniony na oryginalny. Ale nie zmieniło to nic w odpalaniu, czyli dalej co ktorys raz gaslo. Przed i po wymianie tego czujnika jest to samo.

Awatar użytkownika
robik
PR Manager
Chevi: Lacetti 1.6+LPG
Kontakt:

Post autor: robik » 22 cze 2015, o 18:03

Ja miałem podobnie jak poleciał MAP sensor tylko że dodatkowo co jakiś czas w czasie jazdy szarpnął lekko...a może zczytać ramki ?
Każdy wschód słońca...to dzień bliżej końca.

Awatar użytkownika
wszim
Moderator
Kontakt:

Post autor: wszim » 22 cze 2015, o 20:56

ania201225 pisze:Zakręciłam dziś zawór od gazu, ale nie wiem czy to miałoby coś wykazać, bo gaz mam sekwencyjny... więc od razu gdy nie ma gazu silnik przełącza się na benzynę, a więc odczekiwanie na zgaśnięcie mijało się z celem.
Masz rację :ok: W tym przypadku zadziałałem rutynowo (czekałem na swoją kolej u stomatologa więc warunki psychofizyczne miałem nikomfortowe :D ) i podałem sposób który tyczy się bardziej instalacji II gen. Ale nie zmienia to specjalnie sytuacji bo generalnie chodzi o to żeby pozbyć się gazu z instalacji i sprawdzić czy problem z zapalaniem nie wynika z uchodzącego na postoju gazu do kolektora. To jest dość częsta usterka dająca taki właśnie charakterystyczny objaw.
ania201225 pisze:Samochód narazie odpala, tak jak to opisał Seba, dopiero co któryś raz z rzędu i nie udało mi się jeszcze uchwycić gaśnięcia, a odpalałam go od piątku chyba z 10 razy i nic...
Daj mu jeszcze szansę na dogłębne przetestowanie, nie przywracaj zbyt szybko gazu. Jeżeli po którymś kolejnym zapalaniu problem się pojawi to znaczy, że jednak LPG jest w porządku i lepiej się złapać sugestii podanej przez Sebę(zwłaszcza że wspominał o częstych takich przypadłościach w lacetti). Jeżeli jednak wszystko teraz przez dłuższy czas będzie w porządku to znaki na niebie i ziemi mówią żeby skupić się na instalacji LPG.

ania201225
Obserwatorek
Kontakt:

Post autor: ania201225 » 22 cze 2015, o 21:07

No wlasnie ramek zamrozonych zadnych nie mam, bo nie pakazuje zadnego bledu, nie szarpie podczas jazdy, raz chyba tylko pojawila mi sie kontrolka check engine ze 4 mies temu. BladL zbyt bogata mieszanka paliwa, ale po skasowaniu bledu juz sie nie pojawiala. Pojezdze troche na benzynie tak jak radzisz WSZIM i zobaczymy co dalej.

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Imię: Sebastian
Chevi: 2x Lacetti 1.4&1.6
Kontakt:

Post autor: Sebastian » 22 cze 2015, o 22:02

Wszim - inny sposób na sprawdzenie czy wtryski lub reduktor (przez podciśnienie) nie popuszczają to np. po nocnym postoju odkręcić wąż dolotowy i powąchć czy nie czuć zapachu gazu :) Zapalniczka będzie złym pomysłem :lol:
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

Awatar użytkownika
wszim
Moderator
Kontakt:

Post autor: wszim » 22 cze 2015, o 22:12

Nawaniacz w LPG jest na tyle intensywny że tam zawsze wali gazem. Ale może to i jakiś pomysł, z tym że bardziej wąchałbym w okolicach filtru powietrza. Jak tam będzie śmierdzieć to znaczy, że coś nie tak, bo w sekwencji gazu tam nie powinno się nagromadzić. Sądzisz, że Ania da radę w ten sposób? :ocochodzi: Teraz może szkoda mieszać dwóch metod niech kontynuuje skoro już zakręciła gaz, potem ewentualnie można potwierdzić metodą organoleptyczną.

ania201225
Obserwatorek
Kontakt:

Post autor: ania201225 » 23 cze 2015, o 11:07

Z tym wezem dolotowym, to chyba nie bede ryzykowac, to nie na moje babskie sily :P pojezdze pare dni na benzynie i zobaczymy czy to cos da. Narazie jest okej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Mechanika”